Заев сподели спот со песна за Груевски, а самиот беше опеан како „второ Сонце“ (ВИДЕО)

Лидерот на СДСМ и носител на листа во четвртата изборна единица Зоран Заев сподели на Фејсбук предизборен спот што содржи песна за неговиот претходник на премиерската функција Никола Груевски.

Одговорот експресно стигна исто така преку спот во кој Заев се опева како „дар од Бога“, „татко што сее љубов“, „второ Сонце“…

SHARE