Заев знае дека “политички ќе угине” (ВИДЕО)

Лидерот на СДСМ Зоран Заев знаел дека ќе му следи “политичко угинување” поради промената на името со Преспанскиот договор.

Тој во интервју за ТВ Клан призна дека тоа го знаел уште во 2017 година на средбата со Ципрас во Давос.

SHARE