Закажана седница за распуштање на Собранието

Седницата за распуштање на Собрание е закажана за недела во 12 часот се дознава од собраниски извори.

Од тогаш ќе има точно 60 до одржување на предвремените избори.

Парламентот според најавата требаше да биде распуштен денеска но по договорот на Заев за давање нови концесии на ДУИ, БЕСА и Алијанса на Албанците Спикерот Џафери најавува распуштање в недела.

SHARE