Законот за јавно обвинителство не помина, Џафери го поништи гласањето

Спикерот на Собранието Талат Џафери го поништи гласањето за законот за јавно обвинителство откако законот не доби подршка од 80 пратеници.

Во поништениот гласање ЗА гласаа само 74 пратеници.

Зошто е гласањето не помина Џафери не Кажа затоа што за збор се јави Лиле Поповска од ДОМ.

Срамни сцени во Собранието

“Криминалци, криминалци”: Откако падна во првото, ЗЈО “помина” во второ гласање

SHARE