Затвореници нападнале полицајци во КПУ „Идризово“

К.К.(22) и С.С.(27), двајцата од Р.Aлбанија, вчера нападнале полициски службенцици во затворот „Идризово“:

Против нив поднесена е кривична пријава за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење на работи на безбедноста“.

Вчеа (06.01.2020), при вршење на рутинска контрола во КПУ „Идризово“, полициските службеници биле физички нападнати од пријавените.

SHARE