Затвореник избегал од Идризово – ги пресекол решетките?

Затвореник од Албанија, осуден на доживотна казна затвор изутринава избегал од КПУ Идризово, дознава „Вечер“.

Осудениот А.Д. ги исекол решетките од ќелијата која се наоѓала на третиот кат, а бегството било констатирано утрово, на редовната проверка во 8 часот.

SHARE