Затвореник избегал од Идризово – ги пресекол решетките?

Prisoner hands

Затвореник од Албанија, осуден на доживотна казна затвор изутринава избегал од КПУ Идризово, дознава „Вечер“.

Осудениот А.Д. ги исекол решетките од ќелијата која се наоѓала на третиот кат, а бегството било констатирано утрово, на редовната проверка во 8 часот.

SHARE