Политичкиот аналитичар и колумнист Арсим Зеколи го потсети премиерот Зоран Заев дека без решение за истpaгата за случајот „Peкет“, во кој е вмешана и специјалната јавна обвинитeлка Катица Јанева, може да се поткoпаат изгледите на Македонија за почеток на пристапните преговори со Европската Унија, а тоа јасно го предочил и
американскиот заменик помошник државен секретар Метју Палмер.

SHARE