Зеколи објаснува што е помирување во Македонија

Како изгледа помирувањето во Македонија, прашува политичкиот аналитичар и екс македонски дипломат Арсим Зеколи и објаснува зошто смета дека процесот против Груевски е монтиран?

“Кога покрај сите кавги СДСМ, ВМРО, Беса, ДПА, Левица, Бачев, Бејли, Тимоние, Геловеј, Жбогар, Герберих, Хан, Могерини, ЈО, СЈО, Веруш, Мијале се согласни дека Али А. не смее да се приведе а камоли иде во затвор. Затоа да, процесот против Грујо е монтиран”, пишува Зеколи.

SHARE