Жерновски тврди дека не мораат да се менуваат таблите со Република Македонија (ВИДЕО)

Заменикот министер за надворешни работи Андреј Жерновски тврди дека Македонија нема обврска да ги менува таблите со Република Македонија но сепак најавува кривична пријава за Мизрахи.

Во емисијата Топ Тема на Телма со Снежана Лупевска Жерновски во дебата со Тимчо Муцунски ја урна владината позиција за Мизрахи откако ја оправда дека не мора да ја менува таблата пред која дава изјави.

SHARE