Жител на липковско Ваксинце криел 81 мигрант


Кумановската полиција утрово пронашла 81 скриени воо помошен објект на жител од липковското село Ваксинце. Утрово  околу 05.15 часот бил приведен Н.А. од село Ваксинце, поради тоа што при претрес во неговата куќа во село Ваксинце, извршен врз основа на судска наредба, во помошен објект полициски службеници пронашле 81 лице – мигранти (62 возрасни и 19 малолетни лица) од земјите од Блискиот Исток.

SHARE