Францускиот претседател Емануел Макрон кој пристигна во Буенос Аирес во средата, каде присуствуваше на Самитот на Г20 имаше интересен пречек на аеродромот.

Еден од првите луѓе кои го поздравија беше вработен на аеродромот кој носеше – жолт елек.

Секоја врска со протестите на „жолтите елеци“ во Франција, се разбира, е само случајна.

„Жолтите елеци“ одново маршираат низ Париз

 

SHARE