Жозеф Даул: Силјановска е вистинскиот кандидат

„Ѝ посакувам на Гордана Силјановска добар резултат во првиот круг на изборите за претседател“, вели првиот човек на Европската народна партија, Жозеф Даул кој упати поддршка кон претседателскиот кандидат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова.

„Силјановска е вистинскиот кандидат за зајакнување на економијата, независноста на правдата и борбата против корупцијата, што е предуслов за унапредување на евроатланскиот пат. Изборите треба да бидат слободни и фер“, истакна Даул.

SHARE

Оставете коментар