Зошто се крие вчерашната средба Заев – Ципрас во Лондон?

Македонските медиуми молчат а грчките пишуваат за средба одржана вчера на самитот западен Балкан во Лондон меѓу премиерите Заев и Ципрас.

На својот твитер профил премиерот Заев пишува дека со Ципрас избрале да остават историски решенија назад но не напиша дека имало и средба.

” Со премиерот @tsipras_eu избравме да оставиме историски решенија зад нас за нашите граѓани и за нашите општества”, напиша Заев.

Од друга страна грчки медиуми јавуваат за средба меѓу двајцата премиери.

SHARE

Comments are closed.