Tags аманет

Tag: аманет

Последни вести

Лукаревска не е веќе директорка на УЈП

Откако беа избрани за пратеници Сања Лукаревска повеќе не е директорка на Управата за јавни приходи, додека Мартин Костовски повеќе не...

Ризаов: ДУИ и “подземната” војна против Заев

Спречување на владеење на правото, блокада на испитувањето на имотот на политичарите, заштита на членови на ДУИ во предметите на СЈО, се неколку причини...

Ахмети: Договорот со Заев е далеку колку што е блиску, го информирал Мицкоски

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по средбата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, посочил дека колку што се блиску, толку се и далеку двете...

Проф. Шасивари контра Пендаровски за 10 дена од конституирано собрание

Професорот Јетон Шасивари во колумна за плусинфо.мк тврди дека екс спикерот на Собранието Талат Џафери е во право кога вели дека се уште не...