Tags Turcija

Tag: turcija

Последни вести

Ахмети: Договорот со Заев е далеку колку што е блиску, го информирал Мицкоски

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по средбата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, посочил дека колку што се блиску, толку се и далеку двете...

Проф. Шасивари контра Пендаровски за 10 дена од конституирано собрание

Професорот Јетон Шасивари во колумна за плусинфо.мк тврди дека екс спикерот на Собранието Талат Џафери е во право кога вели дека се уште не...

До 10 години затвор за газдите што присвоија “корона субвенции”

Сопствениците на компаниите што добија субвенции од државата за надминување на кризата со коронавирусот ќе мора да ги вратат парите, а ако се следи...

ММДЧП пријави анти-македонско злосторство од омраза до полицијата во Торонто (ФОТО)

По приемот на порака со анти-македонски говор на омраза, Македонското Меѓународно Движење за Човекови Права поднесе пријава за говор на омраза до полицијата на...